A TENGERI LOVAGOK TÁRSASÁGA egy szabad akaratból csoportosuló, tengeri hajóvezetői engedéllyel rendelkező, magukat yacht skippernek nevező, tengert szerető, amatőr hajósokból álló nemzetközi közösség.
A társaságot 2009 március 31-én Murterben(Dalmácia) Szt.Mihovil templomában alapította Hovanec Zoltán – Magnus magister és Dragomir Penjalov első Perjel. A Lovagi Társaság yachtokon való nyelvhasználata alapján perjelségekre (Priorátus) tagozódik. A Társaság nem lehet tagja egy politikai pártnak sem. Fő céljai az elmúlt századok tengeri hagyományainak értelmezése és megőrzése valamint a nemes tengerész hagyományok és keresztényi értékrendek ápolása és átadása a jelen és a jövő tengerész generációi számára.
A bővülő társaság a megalakulás utáni években közös szemináriumok-továbbképzések alkalmával gyarapította tagjainak tudását, majd 2021-től baráti, hajós-„Friends expedition” szervezésével tengerész ügyességekben, mint lovagi tornákon, erősítette az egymás közötti tiszteletet, megbecsülést, összefogást, fejlesztette a segítség nyújtás készségét, a megértő toleranciát.
Minden év őszén, a tagjelöltek és immár az új tagok-Tengeri Lovagok, templomi ünnepi eskütételt tesznek, hogy: a hajósok és tengert szerető emberek között a békét, a megértést, a szeretetet, az erőszak mentes társadalmi fejlődést a kitartó és pozitív gondolkodást hirdetik és jó tengerészként mindig példát mutatnak embertársaik részére.
2023 szeptember 30-án a Dubrovnik/Rožat-i Ferencesrendi kolostorban ünnepli a Tengeri Lovagok Társasága fennállásának 15.évét. Ez alkalomból indítja el a történelem első modern TENGERI ZARÁNDOKLATÁT (Sea Camino), Szent Miklós – a tengerészek védőszentjének nyomában.
A Tengeri Zarándoklat célja az Adria szigetein felépített, jelentős Szt. Miklós templomokban -kolostorokban őrzött kincsek és szellemiség megismerése, a lelki üzenet átvétele és megosztása a békés és építő jövő emberei közötti közösségi összetartás megerősítéséért.
A Tengeri Zarándoklat 4 szakasza a horvát Adria szigetvilágát keresi fel míg az 5.(nemzetközi) szakasz a Tengeri Lovagok Rožat -i ünnepsége után indul Dubrovnik – Kotor(Montenegro) – Prčanj – Szirti Madonna szigetének behajózására.
Hovanec Zoltán – Magnus Magister
Vrgada sziget ( Szt.Miklós templom)
Dugi otok – sziget(Veli Rat-Szt.Miklós kápolna ; Luka/Szt.Miklós templom)
Ist sziget (Szt.Miklós templom)
Tribunj (crkva Sv.Nikola)
Szt.Miklós erőd (Szt.Antal csatorna / Kanal Sveti Ante – Šibenik)
Drvenik Veli sziget (Szt.Miklós)
Šolta sziget (Maslinica – Szt.Miklós)
Brač sziget (Supetar, Szt.Miklós templom)
Hvar sziget (Starigrad, Szt.Miklós templom)
Vis sziget (Komiža, Szt.Miklós templom)
Korčula sziget (Korčula, Dominikánusok kolostora / Szt.Miklós templom)
Mljet sziget (Govedjari, Szt.Miklós)
Pelješac félsziget (Ston, Szt.Miklós templom)
Šipan sziget (Sudjuradj, Szt.Miklós templom)
Lopud sziget (Dominikánusok kolostora / Szt.Miklós templom)
Dubrovnik (Ferencesrendi kolostor Rožat)
Dubrovnik (Ferencesrendi kolostor Rožat)
Kotor (ortodox templom Szt.Miklós)
PRČANJ (Ferencesrendi kolostor / Szt.Miklós templom)
Szirti Madonna szigete / Otok Gospe od Škrpjela (Szirti Madonna templom)
Perast (Szt.Miklós templom)